Łazienka i WC w komplecie

Minimalizm to styl aranżacyjny, który wciąż króluje ponad wszelkimi innymi. Ale to nie tylko sposób na urządzenie domowej przestrzeni, lecz również filozofia życia. Filozofia, zgodnie z którą wyzbywamy się zbytków i rzeczy, które mogą przytłaczać, żyjemy prosto, trochę ascetycznie, ale uważnie. Przykładem minimalistycznego wnętrza jest zaprojektowana przez nas łazienka oraz odpowiadająca jej stylistyką toaleta. Ograniczyliśmy się do tego, co niezbędne, funkcjonalne, niewymuszone. Efekt to wnętrza ponadczasowe i bardzo stylowe.

To, co definiuje to wnętrze to zdecydowanie ograniczona paleta barw. Jest to charakterystyczne dla minimalizmu – kolory muszą być stonowane, neutralne, często są to kolory ziemi. Barwy na jakie postawiliśmy to szarość, antracyt, biel i brąz. Wszystkie one ciekawie ze sobą współgrają, tworząc harmonijny projekt. Połączyliśmy kilka kolorów, ale postawiliśmy na gładkie powierzchnie – to sprawia, że wszystko wygląda tu bardzo spójnie i przestrzennie. Prysznic oddzielony jest jedynie taflą szkła, dzięki czemu wtapia się w przestrzeń, nie zabiera jej i prezentuje się nowocześnie.

Minimalizm widać także w prostej ceramice łazienkowej oraz w oświetleniu. Lampy, które są obecnie najmodniejsze to te w postaci prostych rurek czy reflektorów. Mają być niemal niewidoczne, jedynie spuszczając w dół elegancką smugę światła. Na uwagę zasługuje także lustro, bo to prosta, ale i wyraźna dekoracja tej łazienki. Trendem tego roku są lustra w rozmiarze XL, które są podświetlane na całym swoim obwodzie. Obecne trendy skupione są na podejściu, iż w łazienkach to tego typu światło ma dekorować przestrzeń, jednocześnie optycznie ją powiększając.

Minimalistyczne jak i bardziej dekoracyjne wyposażenie łazienek znajdziesz w Domino. Zachęcamy do skorzystania z pomocy naszych projektantów, którzy stworzą dla Ciebie łazienkę marzeń. Zaprojektujesz i wyposażysz ją w jednym miejscu – w Domino!