Łazienka muśnięta błękitem.

To propozycja dla tych, którzy szukają projektu łazienki o niebanalnym charakterze. Błękit jest tutaj zdecydowanie motywem przewodnim i nadaje tej łazience nietuzinkowości, a jednocześnie pozostaje elegancki oraz wnosi ze sobą klimat spokoju.

Błękity zawsze przynoszą ukojenie oraz harmonie, co jest niezwykle pożądane w łazienkach, w których zamierzamy się zrelaksować i odpocząć po trudach dnia. Akcent w tym projekcie leży na wielkoformatowych płytkach imitujących naturalny kamień z niebieskimi żyłkami. Tego typu płytki choć są nietuzinkowe, to jednak można doskonale wkomponować w różne style – od stylu skandynawskiego po bardzo modny ostatnio art noveau. Błękit zestawiliśmy tutaj z szarymi płytkami oraz z płytkami imitującymi drewno w beżowej kolorystyce. Całość wygląda spójnie, a zastosowane barwy są zdecydowanie ponadczasowe.

Wnętrze tej łazienki było dość wymagające, ponieważ jest wąskie. Pomysłowo jednak wykorzystaliśmy jedną z wnęk, by umieścić w niej przeszklony prysznic. Wykorzystanie tej wnęki sprawiło, iż w łazience zmieściło się to, czego się w łazience spodziewamy, a jednocześnie pozostała ona wnętrzem komfortowym w użytkowaniu.

Pamiętajcie, by w wąskich łazienkach stosować raczej jasne barwy na podłogach oraz na ścianach – biel, beże, pastele, jasne szarości czy, widoczny tutaj, kamień z niebieskimi elementami to świetna kolorystyka, która rozjaśni nieduże wnętrze. Nieduże łazienki zdecydowanie wymagają dobrego oświetlenia oraz dużego lustra – to ostatnie jest ciekawe, ponieważ ma „ściętą” podstawę, co prezentuje się nowatorsko. W łazience tej postawiliśmy na dyskretne światło umieszczone w suficie oraz za lustrem. Całość uzupełnia ciekawa forma lampy nad umywalką, stanowiąca designerskie uzupełnienie całości.