Stylowa i przytulna łazienka na poddaszu

Czy na poddaszu można urządzić stylową łazienkę z wanną i prysznicem? My udowadniamy, że tak! Poddasze to dość trudna przestrzeń, którą jednak wykorzystaliśmy w 100%, urządzając łazienkę funkcjonalną i nowoczesną.

Jeśli posiadamy łazienkę na poddaszu, umiejscowienie w niej wanny pod skosami jest najpraktyczniejszym rozwiązaniem – tak też zrobiliśmy tutaj. Elegancka wanna wolnostojąca to świetna dekoracja przestrzeni, ale i sposób na pełen relaks i odprężenie. Tego typu wanny bez zabudowy zawsze wyglądają lekko i nowocześnie i taki właśnie zamysł aranżacyjny mieliśmy projektując tę łazienkę. Wannę warto także ustawić pod oknem połaciowym – taki zabieg sprawi, iż podczas kąpieli będziemy mogli patrzeć na leniwie przesuwające się obłoki, a to dodatkowo wprowadzi nas w stan odprężenia.

Z kolei prysznic umieszczony jest w najwyższej części łazienki. W projekcie tym zdecydowaliśmy się na prysznic z odpływem liniowym zamiast tradycyjnego brodzika – takie rozwiązanie daje zdecydowanie więcej możliwości aranżacyjnych. Jest to również rozwiązanie praktyczne i wygodne, prezentujące się niebanalnie i nowocześnie zarazem.

Na uwagę zasługuje także strefa umywalkowa z dużym, podświetlanym lustrem. Nie bój się dużych luster w łazience – to prosty sposób na optyczne powiększenie przestrzeni oraz rozświetlenie wnętrza. Opływowa umywalka nawiązuje swoim kształtem do wanny, a całość łazienki wygląda tym samym spójnie i harmonijnie.

Staraliśmy się, by wnętrze to było nowoczesne, ale także by nie straciło nic ze swojej przytulności – w końcu to poddasze! Dlatego poza szarościami na ścianach i elegancką czernią na armaturze i ramie prysznica, sporo tu elementów imitujących naturalne drewno. To łazienka wygodna, funkcjonalna i po prostu piękna. Jest ona przykładem na to, iż nawet we wnętrzu ze skosami można zrobić praktyczną przestrzeń, w której aż chce się przebywać.