W KLIMACIE CIEPŁEGO BEŻU

Beż to jasny i spokojny kolor, który często dominuje w aranżacjach nowoczesnych łazienek. Jest tzw. kolorem podstawowym, bazowym i można go śmiało łączyć z różnymi dodatkami, dzięki czemu jest uniwersalny. Niektórym beżowa łazienka kojarzyć się może z czymś nieco zbyt neutralnym. Dzięki ciekawym połączeniom beżu z inną kolorystyką i fakturami może on wyglądać świeżo i zaskakująco.

Taki właśnie cel przyświecał nam w przypadku prezentowanego projektu łazienki. Spokojne i ponadczasowe beże połączyliśmy tutaj z imitacją drewna oraz z bielą, a całość wnętrza prezentuje się przez to bardzo elegancko. Nie ma także mowy o nudzie — przeplatające się odcienie oraz ciekawe kształty łazienkowej ceramiki sprawiają, iż wnętrze cechuje bardzo ciekawy i modny obecnie design. Jednakże formy te są na tyle klasyczne, iż wnętrze to będzie tak samo cieszyć oko za kilka lat.

Spora przestrzeń pozwoliła stworzyć tutaj łazienkę dla dwojga, czego wyrazem są dwie nablatowe umywalki zamontowane na drewnianym blacie. Drewno umieściliśmy także w przestrzeni za miską wc oraz na ścianie prysznica, co zdecydowanie dodaje łazience klasy i wyraźnie czyni ją bardziej przytulną. Ale, by nie było zbyt mdło, postawiliśmy na drobne czarne akcenty widoczne w bateriach łazienkowych. Spora przestrzeń sprawia, iż znalazło się tu dużo miejsca na kabinę prysznicową typu walk in jak i na wolnostojącą wannę. Śmiało można więc zaznać w tej łazience szybkiego odświeżenia lub oddać się długiemu relaksowi z książką lub z filmem po całym stresującym dniu.

Łazienki z oknem to świetna sprawa, jeśli chcemy udekorować przestrzeń odrobiną zieleni. Rośliny zawsze ożywiają wnętrza, a w łazienkach z dostępem do światła dziennego śmiało możemy umiejscowić monstery, fikusy, bromelie, filodendrony czy storczyki, które kochają wyższą wilgotność powietrza.