Uniwersalna aranżacja sypialni

Jak urządzić sypialnię w uniwersalnym stylu na lata?

9 listopada 2021, In: Artykuły

Sypialnia to pomieszczenie, które należy do bardzo osobistych przestrzeni. Wykonujemy w niej wiele intymnych czynności, dlatego też chcemy, aby była ona odizolowana od rzeczywistości. To tutaj spędzamy większość swojego czasu, spiąć lub odpoczywając po ciężkim dniu. Biorąc pod uwagę te czynniki, staramy się, aby to wnętrze urządzone było funkcjonalnie, ale także ze smakiem. Aranżacja sypialni nie jest wcale taka prosta, jak mogłoby nam się wydawać.

Trzeba przemyśleć wszystkie kwestie, w taki sposób, aby przestrzeń była lekka, a przede wszystkim zapewniała odpowiedni relaks. Z reguły takie wnętrza urządza się skromnie, nie oznacza to bowiem, ze nie można wykraczać poza te przekonania. Najważniejsze jest to, aby wszystko, co się w niej znajduje, odpowiednio ze sobą współgrało. Jak urządzić sypialnie, aby zapewnić sobie przyjemność? Na co postawić, aby cieszyć się wnętrzem przez długie lata?

Łóżko to podstawa każdej uniwersalnej aranżacji sypialni

Niezależnie od tego, w jakim klimacie urządzamy nasza sypialnie, łóżko to element, którego nie może zabraknąć. Obecnie na rynku istnieje wiele modeli, z praktycznymi i wygodnymi elementami. Mogą to być zagłówki, szuflady czy pojemniki do przechowywania. Decydując się na zakup łóżka, w pierwszej kolejności zwracamy uwagę na dostępną przestrzeń. Przyjemnie jest, gdy możemy pozwolić sobie, chociażby na model kontynentalny. Takie łóżko jest nie tylko wygodne, ale też eleganckie i solidne, przez co nie musimy przejmować się jego szybką wymianą.

Zależnie od panującego stylu w pomieszczeniu dobieramy rodzaj konstrukcji. Może ona być drewniana, tapicerowana lub metalowa, każda z nich posiada swoje zalety, a wybór tej jedynej zależny jest jedynie od naszych preferencji. Modele metalowe charakteryzują się tym, że nie przytłaczają wnętrza, kolory są zazwyczaj stonowane, czarne lub białe, przez co model staje się bardzo uniwersalny. Idealnie sprawdzi się ono we wnętrzach nowoczesnych, ale także loftowych. Dlatego też, jeśli chcemy, aby nasza sypialnia pozostawała modna wraz z upływającym czasem, zdecydujmy się na takie modele.

Modne meble na lata w sypialni

W sypialni znajdziemy także inne meble, które odpowiadają za funkcjonalność. Jednym z nich jest, chociażby szafa. Z reguły przechowujemy w niech ubrania, niemniej jednak z biegiem czasu zaczynamy do niej chować pościel, ręczniki czy zbędne na co dzień elementy, które nie mają swojego miejsca. Dlatego też szafa w sypialni powinna mieć odpowiednie wymiary. Coraz popularniejsze okazują się przez to szafy wielkogabarytowe z dwoma lub trzema skrzydłami.

Obecnie większość modeli posiada drzwi przesuwne, które dodatkowo pozwalają oszczędzić przestrzeń w pomieszczeniu. Kluczem do wyboru szafy na lata jest przede wszystkim jej wielkość i kolor. Stonowane barwy i tekstura, która nie będzie się szybko zużywała i brudziła to wybór doskonały. Ta sama reguła dotyczy mniejszych elementów umeblowania, jak szafki nocne, czy komody. Starajmy się wybierać modele nie tylko pod kontem wizualnym, ale także wykonania i wytrzymałości.

Dobierz odpowiedni kolor ścian

Wybór koloru ścian to chyba jeden z ważniejszych elementów, o którym powinniśmy pomyśleć przed rozpoczęciem meblowania przestrzeni. Wiedząc, że nasze wnętrze w najbliższych latach nie ma przechodzić metamorfoz, lepiej wybrać kolory niewychodzące z mody. Zadbajmy o to, żeby farba była łatwozmywalna, aby na bieżąco pozbywać się wszelki zabrudzeń, a w razie potrzeby, aby jedynie odświeżyć obecny kolor. Wybranie jednego z bazowych kolorów umożliwi nam łatwą zmianę aranżacji, nawet jeśli w najbliższym czasie jej nie planujemy.

W sypialni lepiej sprawdza się kolory stonowane, które wzbudzają w nas pozytywne emocję. Nietaktownym byłoby zamalowanie ścian na czerwono, czy czarno. Moglibyśmy się czuć w pomieszczeniu bardzo niekomfortowo.

Dywan w formie dodatku

O dodatkach można mówić wiele, zaczynając od ich kolorystyki, formy, czy też przeznaczenia. W zasadzie wszystko może pełnić tę funkcję, zależnie od tego jak to rozplanujemy. Weźmy na przykład dywan, nie jest on elementem niezbędnym w każdej sypialni, dlatego też u niektórych może on pełnić jedynie rolę gustownego dodatku.

To jaki kolor i wzór będzie posiadał, zależne jest tylko i wyłącznie od panującego wewnątrz wystroju. Mogą one przybierać różne kształty od prostokątów, przez koła, owale czy kwadraty. Posiadać wiele wzorów, tych bardziej abstrakcyjnych lub nieco subtelniejszych i delikatnych. Kolorystyka, tu nie ma co za dużo mówić, obecne możliwości i Internet pozwalają nam na dobór każdego znanego nam koloru.

Drobne akcenty, które mogą dodać charakteru

Jeśli mowa o drobiazgach tutaj do tematu trzeba podejść indywidualnie. Jedni lubią drobne akcesoria, które wzbogacają wnętrze. Inni wręcz przeciwnie, obstają za minimalizmem i prostotą. Obecnie w sprzedaży jest wiele dodatków, które przybierają różne formy i kolory.

Z łatwością kupimy porcelanowe zwierzątka, metalowe tace dekoracyjne czy drewniane zegary. Jedno jest jednak pewne, jeśli odpowiednio połączymy wszystkie wyżej wymienione elementy, będziemy mogli cieszyć się przytulnym i modnym wnętrzem. Podsumowując, sypialnia to miejsce, które powinno być „nasze”, powinno przysparzać nam miłych emocji, spokoju i pozwalać na relaks. Jak postanowimy sobie ją urządzić, zależne jest tylko i wyłącznie od nas, pamiętajmy jednak, żeby zrobić to ze smakiem.