Różnorodna szarość

Elegancka i ponadczasowa toaleta? Powyższy przykład zdecydowanie potwierdza, że nawet niewielka przestrzeń jest w stanie zamienić się w coś zachwycającego. W większości domów i mieszkań to pomieszczenie jest małe i ciężko wygospodarować w nim miejsce nawet na muszlę i umywalkę. Jednakże odpowiednie zaaranżowanie przestrzeni, dobór właściwych płytek, ich formatów oraz sanitariatów jest w stanie oszukać metry i optycznie powiększyć przestrzeń.

Zabawa dekorem

Po pokazaniu Klientowi wizualizacji, projekt bardzo mu się spodobał. Jedyne wątpliwości dotyczyły kolorów – czy przypadkiem nie będą za ciemne? Po pokazaniu oryginałów ceramiki Klient zmienił zdanie – na żywo okazały się być jaśniejsze, a ponadto doskonale odbijały światło. Postawiliśmy dokładnie na tę samą koncepcję, którą przyjął projektant. Jest elegancko, nowocześnie i lśniąco. Zdecydowaliśmy się na cztery rodzaje płytek: na podłogę, jasne kwadratowe LaVita Alpha Ceniza, na ściany LaVita Oriente Blanco, LaVita Oriente Gris oraz dekoracyjne LaVita Decor Oriente Gris. Przechodzenie między sobą kolorów, zastosowanie chromowanych listew i montaż dużego lustra dały zakładane efekty. Jest przestronnie, świeżo i nader elegancko. Jasny kolor i połysk optycznie powiększyły wnętrze. Na ich tle umywalka ścienna i podwieszany sedes subtelnie kontrastują z kolorem ścian. Całość jest stonowana i spokojna. Na uwagę zasługuje także struktura płytek, która przywodzi nam na myśl smagany bryzą szary piasek. Rzeczy, które znajdują się w toalecie są ograniczone do minimum. Mamy jedynie stojący wieszak na ręczniki oraz zestaw na papier toaletowy i szczotkę do WC. Akcesoria są oczywiście chromowane.

Gra światłem

Płytki mimo swojej różnorodności w dekorze i odcieniach szarości nie przytłaczają. Tworzą na ścianach jedną, spójną całość. Dochodzące do granic ściany lustro powoduje, że wnętrze staje się przestronne. Bardzo ważnym elementem w aranżacji jest także oświetlenie. Dzięki temu, że swobodnie odbija się od ścian i lustra (nad nim zamontowane jest dodatkowy punkt oświetleniowy), łazienka wydaje się świeża i powtórzymy to ponownie – większa. Dzięki temu, że stelaż i spłuczka zainstalowane są podtynkowo, widoczny mechanizm został ozdobiony białymi, długimi płytkami. Na wejściu wytwarza to większe poczucie głębi przestrzeni.

Rezultat

Całość bardzo przypadła do gustu Klientowi, któremu zależało na otrzymaniu takiego efektu. Toaleta prezentuje się świeżo i bardzo prestiżowo. Mglista kolorystyka daje poczucie intymności i działa uspokajająco. Mimo iż wielu uważa kolor szary za nudny i bez wyrazu, ta realizacja udowadnia, że może być zupełnie odwrotnie. Wszystko za sprawą faktury i dekoru płytek. Surowe wnętrze zostaje niejako otulone falistymi dekorami. Dzięki zastosowaniu pionowych, chromowanych listew, optycznie podwyższyliśmy strop. Nasze wspólne działania z Klientem pozwoliły nam na otrzymanie współczesnej, designerskiej przestrzeni, która ciekawi i intryguje.